Torunoğlu Keçi Çiftliği ve Tohumculuk Adana

Korunga Tohumu

Korunga Tohumu

Korunga Yem bitkisi Yetiştiriçiliği

Korunga 3 yıllık çok yıllık özel bir yem bitkisidir.Baklagil yem bitkisi grubuna ait korunga değerli bir kaba yemdir.Korunga balyası aranılan bir kabayem çeşididir.Çok yüksek besin taşır.Çok kaliteli kuru otu olur.Korunga yeşil ve kuru ot olarak değerlendirilir.Korunga güzel çicekler açar,arı tarafından bal üretimi için tercih edilen bir yem bitkisidir.

Korunga ekim zamanı,korunga ekimi

Korunga Yetiştiriçiliği korunga tohumu dekera 10-12 kg ekilir.Korunga ekimi 2-3 cm derinliğe sıkıştırarak ekilir.Korunga kaba yem bitkisine devlet desteklemesi vardır.Yoğun talep nedeniyle korunga tohum fiyatlarında artışlar gözlenmektedir.Korunga ot balyası inek koyun ve keçi yetiştiriçileri tarafından çok rağbet görmektedir.

Korunga desteği ,yem bitkisi listesinde yer alır.Korunga bitkisi arıcılıkta çicekleri içn çok tercih edilir.Korunga balı çok lezizdir.

Korunga tohumu fiyatları diğer yem bitkileri fiyatlarına göre daha ucuzdur.

Korunga tohumu satın almak için Torunoğlu Tohumculuk:0322 2398808  0555 9975075

Tohumculuk Bilgi Bankası (Tümü)
Torunoğlu Keçi Çiftliği ve Tohumculuk Huzurevleri mah. Mavi Blv üzeri Ali Çevik Sitesi C / Blok Zemin Kat, Seyhan / Adana T: +90 322 239 88 08, F: +90 322 239 88 82, info@domain.com
İşbu sitenin tüm hakları saklıdır. Web sitesi içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, basılıp çoğaltılamaz. © 2011
Web Tasarım