Torunoğlu Keçi Çiftliği ve Tohumculuk Adana

Boer Keçisi

Boer keçisi

Boer keçisi yetiştiriçiliği

Boer keçisi bir et keçisi olarak bilinir.Güney Afrika kökenli bir keçi ırkıdır.Dişi boer keçisi 60-90 kg,erkekleri 90-130 kg çanlı ağırlığa ulaşabilir.Kısa boylu bodur keçilerdir.Halep keçisi gibi her mevsim kızgınlık gösterir.Son yıllarda boer keçi yetiştiriçiliği Uzak Doğuya kaymıştır.Boer keçisinde ikizlik yaygın bir durumdur.Boer keçisi sıcak iklim keçisidir.Sert iklim bölgelerinde boer yetiştiriçiliğnde uyum sorunlarıyla karşılaşılır.

Boer keçisi özellikleri,bakımından etci karekter yapısı öne çıkmaktadır.

Boer keçii süt verimiyle ancak oğlaklarına bakabilmektedir.Et verimi yüksektir.Ülkemizde halep keçisi ve honamlı keçisi et verimi yönünden boer keçilerinden daha yüksek et verine sahiptir.

Boer keçisi fiyatları ve boer keçisi yetiştiriçiliği henüz ülkemizde şekillenmemiştir.Şuan için boer keçisi satışı,satılık boer keçisi piyasası damızlık boer keçisi eksikliği nedeniyle oluşmamıştır.

Boer keçisi ithalatında dış ülkelerde çeşitli ithalatla ilgili sağlık sorunları bulunmaktadır.

Ülkemizde boer keçisi yetiştiriçiliği konusunda ilk kayda değer çalışmayı firmamız başlatmıştır.İthal boer teke sperması getirmiş bulunmaktayız.Boer keçisi üretimine 2012 yılında başlıyoruz.

Boer keçisi hayvan bilgisi yüklemeleri devam edcektir

Keçi Irkları (Tümü)
Torunoğlu Keçi Çiftliği ve Tohumculuk Huzurevleri mah. Mavi Blv üzeri Ali Çevik Sitesi C / Blok Zemin Kat, Seyhan / Adana T: +90 322 239 88 08, F: +90 322 239 88 82, info@domain.com
İşbu sitenin tüm hakları saklıdır. Web sitesi içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, basılıp çoğaltılamaz. © 2011
Web Tasarım