27/05/2020
9552

Halep Keçisi Süt Verimi

Halep Keçisi Kaç Kilogram Süt Verir ?

Safkan Halep Keçileri 3-6 kg süt verebilir. Kendi çiftliğimizde biz 7 kg süt veren keçiye rastladık. Dünyada en çok süt veren Halep Keçisi 12 litre süt  vermiştir. Halep Keçisinin süt verimini etkileyen en önemli şey bakım, beslemenin iyi olması gerekmektedir.
Halep Keçisinden en çok sütü almak için şu besinler verilir.Halep Keçisi Ne Yer?

 1. Yapay çayır merada otlatılır. 1 dekar çayır mera 10 koyun ve keçiye yeterli gelir.

 2. Italian Ryegrass

 3. Haymix

 4. Kuru yonca

 5. Mercimek samanı ve mercimek kırığı 

 6. Dane arpa

 7. Dane yulaf

 8. Dane buğday

 9. Dane mısır

 10. Rooiberg  - Ot Tipi Teff Grass

Halep Keçisi ormanda otlamayı çok sever. Ormandaki çeşitli otlar ve kekik Halep Keçisinin et ve sütüne güzel bir reha verir. 

 1. Halep Keçilerinin iyi süt vermesi için iç ve dış parazit uygulaması düzenli yapılır. Bit pireye karşı düzenli kontroller yapılmalıdır. Firmamızda bit pireyi kesin olarak yok eden ilaçlar vardır.

 2. Halep Keçilerinin bulaşıcı hastalıklara karşı düzenli aşılamaları yapılmalıdır.  Halep Keçileri kombine verimli bir ırktır. Yüksek süt veriminin yanında bize yüksek et ve yüksek yavru verimi sağlayarak her yönden kazanç sağlar. Halep Keçisi erkekleri 130-150 kg et verimine ulaşabilir. Halep Keçileri genel de ikiz yavru verir, üçüz ve dördüz doğumlar da bizi şaşırtmaz. Uysal karakter yapısı ve sahiplerini sevmelerinden ötürü Halep Keçisi yetiştiricileri bir başka ırk beslemezler. Yurt içinde ve yurtdışında pazar problemi olmayan yegane bir ırktır. Kendisinin değerli olduğu gibi sütü de değerlidir. Süt kalitesi ve süt yağ oranının yüksek olması sebebiyle; sütü, peyniri, yoğurdu, dondurması mükemmel lezzette olur.   Küçük sermayeler ile büyük kazançlar elde etmenin ve sürünün hızla çoğalmasının en güzel yolu Halep Keçisi yetiştirmektir.   Halep Keçisi yetiştiriciliği hakkında bilgi almak için ve Halep keçisi fiyatlarını öğrenip satın almak için

  0 555 997 50 75 - 0 532 266 40 41