08/01/2019
74137

Satılık Halep Keçisi Fiyatları 2020

Satılık Halep Keçisi fiyatları 2020 yılında gebe keçi ve çebiçler 1600 TL, tekeler 2500 TL'dir.

Satılık Halep Keçisi fiyatları 2020 yılında gebe çebiçler 1600 tl , tekeler 2500 tl den Torunoğlu Çiftliği tarafından satışa sunulmuştur. Satılık Halep Keçisi fiyatları ve Halep Keçisi satın almak için müşterilerimizn önceden randevu almaları gerekmektedir. 

Bugüne kadar Türkiye coğrafyasının her tarafına çok sayıda safkan Halep Keçisi dağıtan çiftliğimiz Azerbaycan'a da Halep keçisi ihracatı yapmıştır. Halep keçisi yetiştiriciliği Türkiye'de işsizliğe pan zehir olabilecek çok kıymetli bir iş koludur. İşsiz bir vatandaşımız köyde yaşıyorsa 20-30 Halep keçisi alarak işe başlayabilir. Kazandığı süt parası ve oğlak kazancıyla kimseye muhtac olmadan fevkalede hayatını idame ettirebilir. Halep Keçisi yetiştiriiciliği köyden kente olan göçü durdurabilecek bir iş koludur.Halep keçisi az yem tüketen dikenlerle bile beslenebilen kanaatkar bir keçi ırkıdır. Yediği yaprağı, çalıyı, dikeni, otu ete ve süte çeviren çok değerli bir gıda fabrikasıdır adeta.

Dağlarda makilik alanlarda ot ve yaprak yiğen çok değerli bir keçi cinsidir. Keçi sütü ve keçi eti ana hatlarıyla organik gıdalardır. Bu söz sahsıma aittir. Arıdan sonra Dünya'nın en temiz hayvanı keçidir. Keçi suyun temizini içer. Yaprağın gıdanın temizini yer. Temiz yere yatar. Taşın başında uyur.Islak yere ve çamura basmaz tabiri caise keçi hayvanların efesidir.

Halep keçisi sakin huylu bir keçi ırkıdır. Erişkin 100 Halep keçisinden iyi beslenirse 250 yavruya kadar oğlak alınabilinir. Safkan Halep keçileri 3 lt ve üzerinde süt verebilir. Halep keçisi sütü yağ oranı yüksektir. 4-5 kg Halep Keçisi sütünden 1 kg keçi peyniri elde edilir. Halep keçilerinin tekeleri 2 yaşından 130 kg canlı ağırlığa ulaşabilirler. Halep keçisi hem etçi hem sütçü bir keçi ırkıdır. Ana hatlarıyla kombine verimlidir. 

Türkiye coğrafyasının her bölgesinde sorunsuz yetiştiriciliği yapılabilinir. Halep keçisi obur olmayan bir hayvandır. Koyuna göre daha az yem tüketir. Koyun yetiştiriciliğine göre daha kazançlıdır.

 

Halep keçisi develer gibi susuzluğa son derece dayanılıdır. Atlar gibi ayakta uyuyabilirler. 

Halep keçisi nasıl beslenir ? Ne yer ?

Halep keçisi arpa, yulaf, buğday gibi tahıllarla beslenir. Halep keçileri mercimek samanını çok sever. Kurumuş yonca ve ot balyalarıyla beslenebilir. Ayrıca italyan ryegrass, teff grass, yapay çayır mera, mera da otlatılabilinir. Halep keçisi ve diğer keçiler posaları sevmezler. Mısır slajı keçiler için dikkatl olunmazsa sakıncalı olabilir. Küf ve bakteri üretime yatkındır. Mümkünse posa ve mısır slajı keçilere vermemek gerekir. Ayçiçeği küspesi keçilerde yağlı olduğundan ishale neden olmaktır. Sınırlı miktarda soya küspesi ve pamuk tohumu küspesi keçilere yedirilebilir. 

Satılık Halep Keçisi fiyatları ve satılık Halep keçileri hakkında daha fazla bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.