Torunoğlu Keçi Çiftliği ve Tohumculuk Adana

Yonca Tohumu

Yonca Yetiştiriciliği

Yonca tohumu

Firmamız her bölgenin çoğrafi iklim özelliklerine göre farklı yonca tohumu çeşitleri önermektedir.Sertifikalı,ot verimi yüksek yonca tohumlarını uygun fiyatlarla satışını yapmaktadır.

Yonca yem bitkisi tohumunun sonbahar ve erkenci ilkbahar olmak üzere iki farklı ekim mevsimi vardır.Yonca ziraatında en çok hata yapılan nokta ,yonca tohumlarının ekim aşamasında derine kaçırılmasıdır.O nedenle tohumları 1.5- 2cm derinliğe ekmek gerekir ve üzeri sıkıca bastırılır ki kışın yoncayı don vurmasın diye.

Son yıllarda Ülkemizde ve Ortadoğu'da hayvancılık yatırımları nedeniyle yonca kuru ot balyasına yoğun bir talep oluşmuştur.Bu durum yonca tohum fiyatını ve yonca balya fiyatlarında ciddi artışlara yol açmıştır.

Yonca yetiştiriçiliği yonca tarımı,yonca nedir yonca yetiştiriçiliği,yonca büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriçileri için önem arzeden bir yem bitkisi çeşididir.

Yonca çeşitleri

Tohumculuk Bilgi Bankası (Tümü)
Torunoğlu Keçi Çiftliği ve Tohumculuk Huzurevleri mah. Mavi Blv üzeri Ali Çevik Sitesi C / Blok Zemin Kat, Seyhan / Adana T: +90 322 239 88 08, F: +90 322 239 88 82, info@domain.com
İşbu sitenin tüm hakları saklıdır. Web sitesi içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, basılıp çoğaltılamaz. © 2011
Web Tasarım