İtalian Ryegass Mix

İtalian Ryegrass yembitkisi yetiştiriçiliği

İtalian Ryegrass mix yem bitkisi, çeşitleri içerisinde en yüksek besin taşıyanıdır.Yine mix yem bitkileri tohumları içinde dekardan en çok kaba yem verendir. İtalian Ryegrass yem bitkisini inek.manda koyun keçi va atlar tarafından severek yenir. Süt ve et veren büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarda çok yüksek verim artışı sağlar.

İtalian ryegrass kaba yem ekimi, tohumundan dekera 5 kg ekilir. Ekim zamanı son bahar ve erkenci ilk bahardır.İlk ekim tarihinden ihtibaren 35 günde biçime ulaşır. Ardından her 20 günde bir biçim yüksekliğine ulaşır. Yem bitkisi olarak 1.5 metreye kadar boy yapar,ancak en yüksek besini 40-50 cm boyundayken taşır. İtalian Ryegras mix tohum fiyatıfirmamızda uygun fiyata satılmaktadır. Mix fiyatı kuru ot olarak yonca balyasından daha pahalı satılmaktadır. Ryegarss mix yoncadan ve mısır silajından daha çok yüksek besine sahiptir. Serin mevsimlerde gelişen bu yem bitkisi bir çok tohum karışımından oluşmaktadır.

Saman ithalatına muhtaç olduğumuz şu olumsuz günlede çiftçiyi ineğini kesmekten kurtaracak çok değerli bir yem bitkisi çeşididir.Süt ucuz yem ve saman pahalı diye tsa etme, arazine ryegrass mix yem bitkisi ek ki yüzün gülsün.Denemeden para kazanamazsınız. Hayvanın ana besin kaynağıının ot olduğunu unutmayın!!!

Yem bitkisi nedir? Tarlaya ekilip geviş getiren hayvanların kaba yem ihtiyacını sağlayan yeşil ve kuru sapı olan bitkileri yem bitkisi denir.Yem bitkisi tebliği her yıl bahar aylarında güncel olarak yayınlanır.Yem bitkisi tohumları içerisinde caramba mix çok besleyiçi özelliğe sahiptir.Bu haliyle yem bitkilerinin en değerlisidir. Bu web sitemizde çok sayıda yem bitkisi resmi bulabilirsiniz. Yem bitkisi üretimi ülkemizde kaba yem açığını kapatmada yetersiz kalmaktadır.

Ryegrass mix tohum fiyatını öğrenmek ve ryegrass mix tohum satın almak için Torunoğlu Tohumculuk 0555 997 50 75 0532 266 40 41 0322 239 88 08 0530 300 52 73 anlaşmalı Yurtiçi Kargo'yla çok hızlı ve çok uygun fiyata adrese teslim.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis