Mera Karışımı Tohumları

Yapay Çayır Mera karışımı 5 yıllık özel bir çayır mera karışım tohumudur. Yapay çayır mera başlığı altında yem bitkileri devlet desteklemesi vardır. Türkiyenin değişik iklim bölgelerine göre farklı mera bitkileri karışımlarımız vardır. Suni,yapay mera ekim alanlarımızın çoğaltmamız gerekmektedir. Köy meraları ve çayırlıklar her geçen verimsizleşmekte ve yüz olçümleri küçülmektedir. Mera karışımı çok sayıda yem bitkisi tohumunun bir araya getirilmesiyle oluşturulmuş eşsiz bir mera bitkisi tohumudur.

Suni Mera Ekim Zamanı :

Sonbahar Ekimi Eylül başından aralık sonuna kadar ekim yapılır.

İlkbahar Ekimi:Şubat başından haziran sonuna kadar bölgesl ikliim özelliklerine göre değişir.

Çayır Mera Nasıl Ekilir :
Tarla iyicesürülür, inceltilir,kesekler ezilir. Yalama sürgü(tapan) çekilip tarla düzlenip sıkıştırılır. Dekera 5-6 kg tohum saçılır,arkasından tekrar yalama düz sürgü çekilir. Sürgü çekilirken tohumu toplamaması için sürgünün önü kaldırılır.Arkadan dişsiz bir silindir çekilip tarla iyice sıkıştırılır.Bitkinin dondan etkilenmemesi için silindir çekilmesi çok önemlidir.

Mera Tohumları ,sulu ve susuz araziler için satın almak için tohum bilgi ve sipariş tel: 0555 9975075 0532 2664041 0322 2398808 Torunoglu Tohumculuk Adana


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis