Kilis Keçisi

Kilis keçisi,tarihte kıl keçisi ve halep keçisilerinin melezlenerek kendi aralarında yetiştirilmesi sonucu ortaya çıkmış bir milli keçi ırkımızdır.Kilis keçisi kıl keçisinden daha fazla süt verir ancak süt veriminde halep keçisinin yarısına ancak ulaşabilir.Kilis keçisine Ziraat Bankası kredi vermektedir.Yine kilis keçisi satın almak için çeşitli hibe proğramlarından istifade edilebilinir.
Kilis keçisi yetiştiriçiliği ve bakımı,kilis keçisi nedir?Kilis keçisi milli bir süt keçisi ırkıdır.

Kilis keçisi orta boylu bir keçidir.Süt yağ ve protein oranı gayet yüksektir.Dondurma,keçi peyniri ve künefe yapımında yaygın kullanıma sahiptir.Et verimi ve et kalitesi iyidir.Kilis keçisi erkek çebiçleri kurban pazarında kolaylıkla satılır.Kilis keçisi özellikleri üstün sütçü özelliği bakımından süt keçileri arasında hakettiği yeri almaya başlamıştır.Satılık halep keçisi fiyatları talep nedeniyle artmaktadır.Kilis keçileri otlamak için uzun yürüyüşlere dayanıklı bir milli süt keçisidir.Ülkemizde son yıllarda keçi etine talep ciddi oranda bir artış göstermektedir.Kilis keçilerinin et verimi tatminkardır.

Kilis keçisi bir,kıl keçisi ve halep keçisinden geliştirilmiş bir türev bir keçi ırkıdır.

Kilis keçisi projesi yapımı ,kilis keçilerinin banka kredisine dahil edilmesi sonucu hızlanmıştır.

Kilis keçisi dayanıklı yerli bir keçi ırkımızdır.

Kilis keçisi özellikleri,kilis keçisi verim özellikleri:2-3 lt günlük süt verimine ve keçi başı ortalama 1.5 oğlak verimine sahiptir.Kilis keçisi süt verimi tatminkardır.Kilis keçisi bakımı kolaydır.Kilis keçisi her şeyle beslenebilir.

kilis keçisi wikipedie de kilis keçisi aramaları hızlanmıştır.Keçi web sitelerimizde videolarda kilis keçisi izle.

Kilis keçisi çinsleri uzun kulaklı,kısa kulaklı,boynuzlu ve boynuzsuz kilis keçisi tiplerini her zaman görmek mümkün.

Kilis keçisi fiyatları,satılık keçinin verim özelliğine göre değişir.

Kilis keçisi,keçi ırkları arasında sıkca isminden bahsettirmektedir.Kİlis keçi halep keçiden sonra en fazla konuşulan keçi olmaya başlamıştır.

Satılık kilis keçilerimiz brucella yavru atma hastalığından aridir.Damızlık kilis keçisi ve halep keçisi satışlarımız için bizimle bağlantı kurunuz:0555 9975075 0532 2664041 0322 2398808 veteriner hekim Cengiz Torun

kilis keçisi resimleri,kilis keçisi videoları,halep keçi


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis