Kilis Keçisi Özellikleri

Kilis keçisi özellikleri hakkında kısa bilgileri şu şekilde özetleyebiliriz.Kilis keçileri bir Türk keçisidir.Türk çiftçisinin melezleme alışkanlığı netiçesinde farkına varılmadan ortaya çıkmış bir süt keçisi çinsidir.Hem tatminkar süt verirken hemde erkeklerinin hayvan pazarında kurbanlık ve besi piyasasında yadırganamıyacak bir ünü vardır.Kilis keçisi süt verimi 2-3 lt arasında değişir.Kilis keçisi iki atasının özelliğimi taşır,bu iki keçi ırkı kıl keçisi ve halepkeçisidir.

Kilis keçi ırkının geneli boynuzlu olmakla birlikte aynı zamanda boynuzsuz(kabak) olanlara da rastlanır.Atası kıl keçileri gibi geneli siyah renk tonuna sahiptir.Kilis keçisi fiyatları banka kredilerine bağlı olarak yükselmiştir.Kilis keçisi haberlerine basınımız ilgi göstermeye başlamıştır.Bir çok bloglar ve video sitelerinde kilis keçisi videolarını ve tartışma,yorumlara her zaman rastlamak mümkündür.

Kilis keçisi süt verimi 0rtalama 2 lt ve üzerine rahatlıkla ulaşır.Damızlık kilis keçisi, kilis keçisi yetiştiriçileri damızlık üretimini zor koşullarda yapmaktadırlar.Keçi yetiştiriçisine bir teke katımını,akrabalığa önlemeyi bile ne yazıkki öğretilememiştir.Kilis kecisi fiyatları ülkenin tarım hayvancılık politikalarından doğrudan etkilenmektedir.

Kilis keçisi beslenmesi caramba mix (karambamix) yem bitkisiyle çayır mera aramadan kırda bayırda damızlık kilis keçilerini dolaştırmaya lüzum olmadan rahatca beslenir.

Kilis keçisi projesi ve kilis keçisi yetiştiriçliği için bir veteriner hekim olarak her zaman sizlere yardımcı olmaya hazırız.

Kilis keçisi yetiştiriçiliği Çukurova Bölgesi'nin verimli arazilerinde hep yapıla gelmiştir.

Satılık kilis keçisi talepleriniz için bizi arayabilirsiniz.:0555 9975075  0532 2664041 Torunoğlu Kilis Keçisi Çiftliği

 
Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis