Satılık Halep Keçisi Fiyatları

Satılık Halep Keçisi Fiyatları 2012

Halep keçisi fiyatları 2011 yılında makul rakamlarda seyretti.Satışdaki damızlık halep keçisi çebiçler ve keçiler kondüsyon ve yaşlarına göre farklı fiat aralığında satışa arz edilmektedir.Halep şami keçileri gebe ve çiftleşmemiş olarak farklı grublara ayrılır.Gebelik ve boyları nisbetinde satış fiatları belirlenir.Küçük yatırımlarla tatminkar kazanç işi halep keçisi yetiştiriçiliği yapmaktır.

Halep keçisi özellikleri:En önemli yönü  çok süt veriyor ve aynı zamanda çok et veriyor bolması gelir.Şam keçisi 150 gün gebelik süresi sonunda doğum yapar hep 2-4 arası yavru verir.Halep keçisi bakımı kolaydır.Mera ve çalılık alanda rahatlıkla otlatılır.Dünyanın en ünlü süt keçilerini sütcü özelliği sayesinde geride bırakmıştır.

Satılık keçi fiyatları bakımından bilhassa saanen keçisi fiyatları bakımından,halep keçisi fiyatı gayet ucuz rakamlarla satışını yapıyoruz.

Halep keçisi beslenmesi ve bakımında çok fazla özel bir ilgiye gerek yoktur.Halep keçileri tabiatta zorlanmadan kendilerine bakabilirler.Her kes bir inek alaçak para bulamaz ama her kes bir şam keçisini alabilir ve küçük bir bahceli evde bakabilir.

Batılılar halep keçisini damascus goats(damaskus keçisi) adıyla Ortadoğu Ülkeleri ise şami,şam keçisi adlarıyla adlandırmışlardır.Süt keçisi ırkları içerisinde halep keçisi çinsi çok fazla değeri fazlasıyla haketmektedir.Saanen keçisi yetiştiriçiliğinden memmun kalmayan damızlık keçi yetiştiriçileri birlik halinde halep keçisi süt keçiçiliğine girmektedirler.Saanen keçisi besiçliğinden uzaklaşan çiftciler saanen keçisi fiyatlarında ciddi düşüşlere neden olmuşlardır.

Sağlıklı ve doğal yaşamak isteyenler evinden halep keçi sütü ve etini eksik etmezler.Halep keçisi sütünden Kıbrıs'ın o leziz hellim peyniri yapılır.Gercek hellim peyniri KKTC. çıkışlı olandır.Bu leziz peyniri satın alırken üretim yeri olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ibaresini okumadan satın almayınız.Zalim Rum Devleti'nin insafsız ambargosu altında inim inim inleyen Kıbrıs Türkü'ne sahip çıkmak için bir hellim peyniri satın alabilirsiniz.Malum olduğu üzere pilot yüzbaşı Cengiz Topel'i rum caniler işkenceyle şehit etmişlerdi.O Kıbrıs'taki Türkler'i korumak için şehit olmuştu!!! SENDE SOYDAŞINA SAHİP ÇIK EY TÜRKOĞLU TÜRK !


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis