Kilis Keçisi Fiyatları

Kilis keçisi fiyatları,kilis keçisi yetiştiriçiliği hakkında tüm bilgileri burada aşama aşama yayınlayacağız.Kilis keçisisütünden çok kalite peynir ve yoğurt olur.Ayrıca kilis keçi sütü dordurmacıların tercih ettiği bir süttür.Maraş dondurması yapımında kısmi kilis keçisi sütleri kullanılmaktadır.
Kilis keçisi bir çok keçi sahibinin yegane geçim kaynağıdır.Kilis keçileri sağlam yapılı dayanıklı bir süt keçisidir.Halep keçilerinden sonra en çok süt veren bir kaç keçi ırkından birisidir.

Kilis keçilerimiz uzun mesafeli yürüyüşlere son derece dayanıklı bir keçidir.Kilis ve halep(şami) keçileri arasında bir akrabalık olmakla beraber,kilis keçisi üzerinde asıl kıl keçisi geni hakimdir.

Kilis keçisi özellikleri arasında ikiz ve üçüz yavru verimi göze çarpmaktadır.Kilis keçileri,100 keçide 150-170 yavru verebilir ama iyi bakım ve besleme dahilinde.

Kilis keçisi süt verimi,kilis keçisi çiftlikleri ortalaması çiftçinin yüzünü güldürmektedir.Kilis keçisini halep keçisi ve saanen keçisi melezlezlemesi yapmak affedilemez bir yetiştiriçilik yanlışıdır.Kilis keçisini saf yetiştirmek gerekir.

Kilis keçisi fiyatlarını öğrenmek ve satılık kilis keçilerimizi görmek için çiftcilerimiziAdana'ya bekliyoruz.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis